Demirtaş Cumhuriyet Mh.

3.Cd. No:3/8 Osmangazi Bursa Tel: 0224 257 37 00

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmt 8.30 - 17.00

Pazar - Yönetim Kapalıdır

 

Muhasebe

...........................

Site yönetimine ait bütün gelir-gider hesaplarını tutmak ve muhasebeleştirmek, kat maliklerinin daire ve icra cari hesaplarını takip etmek ve muhasebeleştirmek, personelin idari işlerini gerçekleştirmek ve takip etmek ve bu anlamda yapılan tüm faaliyetlerin Yasalara, İş kanunu, İş Güvenliği ve ilgili diğer kanun ve yasalara uygun olmasını sağlamak.

 

 1. Site kat maliklerine aidatların (sıcak su-doğalgaz-ort.alan doğalgaz-gecikme bed.-k.otopark aidat) tebligatlarını yapmak.
 2. Kat maliklerlerinin cari hesaplarını takip etmek çıkabilecek sorunlar hakkında İşletme Müdürüne bilgi vermek ve çözüm üretmek.
 3. Siteye ait banka hesaplarını günü gününe takip etmek ve hesap hareketlerini ilgili bağımsız bölümlerin cari hesaplarını kaydederek muhasebeleştirmek.
 4. Sitede görevli tüm personelin yasal özlük haklarını takip etmek, maaş bordrolarını hazırlamak, SSK – MUHTASAR BEYANNAME ödemelerinin ilgili kurumlara ödenmesini sağlamak, yasal olarak bildirimlerde bulunması gereken devlet kurumlarına öngörülen zamanlarda bildirimlerde bulunmak.
 5. Siteye ait bütün gelir-gider hesaplarını tutmak, muhasebeleştirmek, bunlara ait belgeleri düzenlemek, arşivlenmesini  ve muhafaza edilmesini  sağlamak.
 6. Bütün personel ve muhasebe dosyalarını günü gününe takip ederek daima denetime hazır halde bulundurmak.
 7. Muhasebede kullanılan her türlü deflerlerin açılış ve kapanış tasdiklerini yaptırmak.
 8. Zamanında ödenmeyen işletme avanslarına (daire aidatlarına) yasal mevzuat kapsamında gecikme tazminatı tahakkuk ettirmek.
 9. İşletme avans borcu (daire aidat) 2 ay ve üzeri miktara ulaşan bağımsız bölümleri alacakların icra yolu ile tahsil için hukuk servisine havale etmek.
 10. Görevi gereği site sakinleri veya site yönetimine ait bilgileri sır olarak saklamak, bu bilgileri izinsiz olarak üçüncü kişi yada kuruluşlara vermemek.
 11. Çalışma bölgesinde gördüğü bir aksaklığı İşletme Müdürü yada Yönetime bildirmek.
 12. Yönetimin işi ile ilgili site dışında yapılması gereken evrak işleri, malzeme tedarik edilme işleri ve bankaya nakit çekilmesi için site dışındaki işlerin gerçekleştirilmesi.